Pies Bernardyn – opinie

Osoby chore, często pozostające stale w domu, nie powinny być traktowane w sposób wyjątkowy – jak największa ilość normalności to doskonały sposób na zapewnienie im odpowiedniej higieny psychicznej. To trudna sytuacja, zarówno dla osoby chorej, jak i opiekunów. Stałe przebywanie w domu powinno być odpowiednio zapełniane. Wiele osób, opiekujących się osobami chorymi, decyduje się na zakup psa lub kota, aby dotrzymywały one towarzystwa osobom chorym, i aby tym samym poprawiać samopoczucie osób uwięzionych z powodów zdrowotnych w czterech ścianach. Jakie rasy wybierać?

Przede wszystkim te o pogodnym i towarzyskim usposobieniu. Odradza się wybieranie ras kwalifikowanych jako agresywne. Do ras przyjaznych zaliczamy przede wszystkim labradory, bernardyny, owczarki szkockie, psy pasterskie. Są to psy wytrzymałe, lubiące towarzystwo ludzi. Rasa taka jak bernardyn to odpowiedni towarzysz również dla dzieci. Nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia i życia, wręcz przeciwnie – odpowiednio tresowane mogą pomóc w codziennych obowiązkach osoby chorej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

You May Also Like

1 Comment

  1. Do 2 roku życia piesek nie stwarzał żadnych problemów. Kiedyś zrobił coś bardzo przykrego, uciekł na parę ładnych miesięcy. Szukaliśmy go wszędzie, nigdzie nie mogliśmy go znaleźć. Najbardziej dzieci za nim płakały, mnie też się zrobiło przykro. Po 3 miesiącach wrócił do domu, wymęczony, wykończony. Na nowo się z nim zaopiekowaliśmy. Pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *